×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست هم انديشي با بانوان سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران عنوان كرد:

از ظرفيت بانوان در سطوح مختلف كارشناسي و مديريتي استفاده شود/ عملكرد مديران و كاركنان بر اساس رضايت صنعتگران و توليد كنندگان ارزيابي و در تصميم گيري‌هاي سازماني با نظر اكثريت همكاران اقدام مي‌شود

علی رسولیان روز سه‌شنبه در نشست گراميداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن در جمع بانوان اين سازمان افزود: شما در رأس این سازمان هستید و کار شما با وجود 823 شهرک و ناحيه صنعتی با حدود یک میلیون شاغل در سراسر كشور كار بزرگي است. اما باید با برنامه‌ریزی و تعيين راهبرد، به شركت‌هاي استاني تابعه آزادی عمل و اختیار داده شود و سازمان مركزي به‌جای مداخله، نظارت کند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اين‌كه كاركنان سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران باید با نگاه توسعه صنعتی، به رشد صنعت و تولید کمک کنند، گفت: زماني نام این سازمان ارتقاء مي‌يابد كه در رشد و توسعه تولید پیشرفت مناسبي حاصل ‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز سه‌شنبه در نشست گراميداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن در جمع بانوان اين سازمان افزود: شما در رأس این سازمان هستید و کار شما با وجود 823 شهرک و ناحيه صنعتی با حدود یک میلیون شاغل در سراسر كشور كار بزرگي است. اما باید با برنامه‌ریزی و تعيين راهبرد، به شركت‌هاي استاني تابعه آزادی عمل و اختیار داده شود و سازمان مركزي به‌جای مداخله، نظارت کند.

وي اضافه کرد: در دوره مديريت جديد سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، ارزيابي عملكرد مديران و كاركنان ستادي و استاني اين سازمان بر اساس اقدامات انجام شده در راستاي اصلاح دستورالعمل‌ها و رويه‌هاي مخل و مزاحم توليد، تفويض اختيار، بهبود فضاي كسب و كار و رضايت صنعتگران و توليد كنندگان انجام مي‌شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به این‌که 20 درصد از جامعه پرسنلي اين سازمان را بانوان تشكيل مي‌دهند، تأكيد كرد: بايد نگاه جنسیتی و احساس تفاوت در زنان و مردان را در سازمان‌ها از بين برد و از ظرفيت بانوان كه از تعهد و نظم بهتری نيز برخوردارند، در سطوح مختلف كارشناسي و مديريتي استفاده كرد.

رسوليان ادامه داد: باید در انتصابات فارغ از تفكيك جنسيتي و بر اساس قابليت‌ها و توانمندی‌های افراد مسئوليت‌ها را واگذار كرد و اگر زماني در غياب چنين رويكردي، پستی را از بانوان گرفته باشیم، به كليت سازمان ظلم كرده‌ايم.

وي با بيان اين‌كه عدالت این نیست که همه را یکسان ببینیم و به همه به یک میزان ارتقاء دهیم، بلكه عدالت یعنی هر کس در جای خود قرار داشته باشد، تصريح كرد: باید شرایطی را ایجاد کنیم که ورود به سازمان، انتصاب و ارتقاء در سازمان با ترتیب، ساختار و چارچوب خاصی باشد، تا با اولويت‌هاي لازم، از ظرفیت همه کاركنان در داخل سازمان استفاده شود.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين بر كار پروژه‌اي و يك صدايي در سازمان متبوع خود تأكيد كرد و اظهار داشت: همه ما باید با هم همکاری کنیم و سازمان از کارکنان تا رأس هرم باید یک صدا داشته باشند؛ چرا كه چند صدایی به انسجام و يكپارچگي آن صدمه وارد مي‌كند. از اين رو در تصميم گيري‌هاي سازماني سعي مي‌شود با نظر و رضايت اكثريت همكاران اقدام شود.

رسوليان در پايان معاون توسعه مديريت، منابع و امور استان‌هاي اين سازمان را مأمور كرد تا ظرف مدت يك ماه به مسائل و مشكلات بانوان همكار رسيدگي و نتيجه اقدامات انجام شده را گزارش نمايد.

ارتقاء سهم زنان از مناصب مديريتي، عدم نگاه جنسيتي در انتصابات، محدوديت فضای كاري ساختمان مركزي، افزايش حقوق، تبديل وضعيت، انتقال و مأموريت، حق اضافه كاري، هزینه‌های رفاهی، تعاوني مسكن و ... از جمله موضوعات مطرح شده در نشست بانوان سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با معاون وزير صنعت، معدن و تجارت بود.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1399/11/14  | ساعت: ١٦:٥٠ | شناسه: ١٣١٩٠ | تعداد نمايش: 261


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 123926

  • بازديدکنندگان امروز : 1347

  • کل بازديدکنندگان : 12092347


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد