×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در دیدار مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تأكيد شد:

راه اندازی شهرک‌های فناوری، فعال سازی و تقویت مراکز خدمات فناوري و کسب و کار و تسهیل استقرار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی كشور

در نشست مشترك سورنا ستاري و علي رسوليان كه روز دوشنبه در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، پیرامون برنامه‌های مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت‌وگو و هم انديشي شد.

در دیدار معاون وزير و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، درخصوص راه اندازی شهرک‌های فناوری، فعال سازی و تقویت مراکز خدمات فناوري و کسب و کار و تسهیل استقرار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی كشور تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در نشست مشترك سورنا ستاري و علي رسوليان كه روز دوشنبه در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، پیرامون برنامه‌های مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت‌وگو و هم انديشي شد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در اين ديدار با اشاره به شرایط استقرار شرکت‌های دانش بنیان و مشوق‌های اين سازمان در راستای حمایت از واحدهای فناور، پیشنهاد واگذاری با شرایط خاص و با حمایت معاونت علمی و فناوري را ارائه نمود که مورد استقبال قرار گرفت.

علي رسولیان با اشاره به این‌که در حال حاضر ۵۰۱ شرکت دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی كشور مستقر می‌باشند، از شناسایی نزدیک به ۱۱۰۰ واحد تولیدی مستعد برای دانش بنیان شدن خبر داد.

وي یکی از رویکردها و سیاست‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را تقویت و توسعه واحدهای فناور و دانش بنیان عنوان و بر ايجاد مدل همکاری سه جانبه بين معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی تأكيد كرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نيز در اين نشست با بيان این‌که در بسیاری از کشورهای دنیا، متولی شرکت‌های دانش بنیان و ساماندهی پارک‌ها و شهرک‌های فناوری، سازمان‌های متناظر سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشند، از حمایت معاونت علمی و فناوری از این حرکت خبر داد.

سورنا ستاري با اشاره به ظرفیت شهرک‌های فناوری که مدل بسیار مناسبي برای حمایت از واحدهای فناور، مشاوران و متخصصان است، بر فعال سازی و حمایت از استقرار شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرك‌هاي صنعتي کشور به‌عنوان ظرفیت موجود تأکید كرد.

وي با اعلام آمادگی در حمایت مالی و معنوی از برنامه‌های مشترک در راستای ایجاد شهرک‌های مشترک با پارک‌های علم و فناوری در قالب یک تفاهم کلی، تصریح کرد چنان‌چه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران آمادگی تأمین زیرساخت‌ها را داشته باشد، معاونت علمی و فناوری حمایت کامل خود را از این طرح و استقرار واحدهای فناور و دانش بنیان در آن به‌عمل خواهد آورد.

در ادامه اين نشست، عضو هيأت مديره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به ارائه گزارشی از حوزه توسعه فناوری در SMEها و برشمردن فعالیت‌های حمایتی اين سازمان، از جمله راه اندازی شهرک‌های فناوری، مراکز خدمات فناوری و کسب و کار، فن بازارهای منطقه‌ای، مراکز نوآوری، مراکز تبادل فناوری، شناسایی و کمک به دانش بنیان شدن شرکت‌ها، رویدادهای کارآفرینی و ... پرداخت.

اصغر مصاحب همچنين پیشنهاد حمایت از استقرار واحدهای دانش بنیان در ظرفیت خالی مراکز خدمات فناوري و کسب و کار را مطرح نمود که با استقبال حاضران همراه و مقرر شد با ارائه ظرفیت خالی به معاونت علمی و فناوری، مشوق‌های لازم برای فعال شدن این مراکز از سوی آن معاونت اعلام شود.


در اين نشست، پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری و محمد صادق خیاطیان سرپرست مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نيز حضور داشتند.

تاريخ: 1399/12/04  | ساعت: ١٤:٠٧ | شناسه: ١٣٤٣٣ | تعداد نمايش: 203


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 117932

  • بازديدکنندگان امروز : 1294

  • کل بازديدکنندگان : 11863823


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد