×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی شهید رجایی تبريز اعلام كرد:

تقاضا برای سرمایه ‌گذاری در شهرک‌های صنعتی افزایش یافته است/ مشکل زمین شهرک صنعتی سرمایه ‌گذاری خارجی تبریز حل می‌شود

علی رسولیان روز پنج شنبه در جريان سفر به استان آذربايجان شرقي با حضور در شهرك صنعتي شهید رجایی تبريز از يك واحد صنعتي تولید انواع کمپرسورهای صنعتی و معدنی، مخازن تحت فشار و انواع درایرهای جذبی بازديد و از نزديك در جريان توانمندي‌ها و مسائل و مشكلات بخش صنعت اين منطقه قرار گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از يك واحد توليدي در شهرک صنعتی شهید رجایی تبريز بازديد كرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز پنج شنبه در جريان سفر به استان آذربايجان شرقي با حضور در شهرك صنعتي شهید رجایی تبريز از يك واحد صنعتي تولید انواع کمپرسورهای صنعتی و معدنی، مخازن تحت فشار و انواع درایرهای جذبی بازديد و از نزديك در جريان توانمندي‌ها و مسائل و مشكلات بخش صنعت اين منطقه قرار گرفت.
 
واحد توليدي "هواسان" در زميني به مساحت 10 هزار مترمربع احداث و با سرمايه گذاري 8 هزار ميليارد ريال به بهره برداري رسيده و با اشتغالزايي براي 105 نفر به‌صورت مستقيم، ظرفيت توليد ۶۰۰ دستگاه کمپرسور و ۱۰۰۰ دستگاه مخازن تحت فشار در سال را دارد.
 
این واحد صنعتي در فاز جدید توسعه خود برای ۳۰۰ نفر فرصت شغلي جديد ایجاد خواهد نمود.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جریان بازدید از شهرک صنعتی شهید رجایی تبريز که با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري آذربايجان غربي، نمایندگان مردم تبريز، اسكو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و شماري از مديران دستگاه‌هاي اجرايي انجام شد، از تأسيسات و امكانات زيربنايي اين شهرك نيز ديدن كرد و پس از آن در نشست با صنعتگران و توليد كنندگان، به بررسي مسائل و مشكلات شهرک صنعتی شهید رجایی پرداخت.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشيه بازدید از واحد توليدي "هواسان" در شهرک صنعتی شهید رجایی تبريز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تقاضا برای سرمایه ‌گذاری به‌ویژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزایش یافته است.
 
علی رسولیان افزود: بر اساس ارزیابی از وضعیت کنونی کشور و افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری، سال آینده کشور با رشد صنعتی مواجه خواهد شد و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز به دنبال ایجاد شرایط و زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنعت است.
 
وی با بیان این‌که افزایش تولید منجر به افزایش اشتغال در جامعه می‌شود، اضافه كرد: تلاش می‌شود در مکان‌هایی که تقاضا برای سرمایه گذاری زیاد است، این سازمان زمین، امکانات و زیرساخت‌های لازم مانند آب، برق و گاز را فراهم کند تا هم مشکل واحدهای صنعتی فعال در این مکان‌ها حل و هم زمینه برای ایجاد و راه اندازی واحدهای جدید فراهم شود.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: ارتقاء بنگاه‌های اقتصادی و بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید نیز از دیگر اولویت‌های این سازمان در سال آینده است و در این زمینه تلاش می‌شود مشکلات این واحدها با همکاری بانک‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی برطرف شود.
 
رسولیان با بیان این‌که هم اکنون ۸۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی فعال در کشور وجود دارد، تصريح كرد: سیاست این سازمان، افزایش شهرک‌ها و نواحی صنعتی نبوده بلکه به دنبال توسعه كيفي فضای مناسب برای فعالیت بنگاه‌های اقتصادی به‌ویژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تقاضا محور است.
 
وی یادآور شد: با توجه به این‌که یکی دیگر از اولویت‌های این سازمان، برقراری توازن منطقه‌ای است، در مناطقی که نیاز است نواحی صنعتی جدیدی احداث شود، اقدام به این کار خواهد شد ولی اولویت اصلی، توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی موجود است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کمک به شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که فناوری خاصی تولید می‌کنند، به‌ویژه در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تقاضا محور، از دیگر اولویت‌های این سازمان است؛ چرا که این شرکت‌ها دارای نگاه داخلی سازی بیشتری بوده و با واردات کالاها به کشور مقابله می‌کنند.
 
رسولیان با اشاره به بازدید و بررسي وضعيت شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی، از برنامه‌ريزي براي توسعه صنعتی بیشتر این استان خبر داد.
 
وي همچنين اعلام كرد: مشکل زمین شهرک صنعتی سرمایه ‌گذاری خارجی تبریز با حضور هیأتی از سازمان اوقاف و امور خیریه در آذربایجان شرقی حل می‌شود.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در نشست مشترك با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور استدلال‌ها و مباحث لازم درخصوص شهرک سرمایه گذاری خارجی تبريز مطرح و مقرر شد هیأتی از سوی سازمان اوقاف و امور خیريه با نگاهی مثبت به این موضوع به آذربایجان شرقی سفر کنند تا مشکل زمین اين شهرک صنعتی حل شود.
 
رسولیان اضافه كرد: با توجه به استدلال‌هایی که درخصوص این شهرک صنعتي ارائه شد، امید است این هیأت طی هفته آینده با حضور در این استان کمک کنند تا مشکل این شهرک برطرف شود.
 
يك نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگاران گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر این موضوع هستند و قرار است تیمی از سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این استان حضور یابد تا موارد مطرح و مشکلات این شهرک حل شود.
 
مسعود پزشکیان با اشاره به این‌که مجموعه دولت و نمایندگان مجلس شوراي اسلامي به دنبال حل این مشکل هستند، افزود: نمایندگان مجلس با پیگیری و هماهنگی با سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و انتقال مشکلات حوزه نمایندگی به مدیران ارشد کشور، زمینه را برای رفع مشکلات منطقه فراهم می‌کنند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: چند ماه پیش طی نشستی که در استانداری آذربایجان شرقی با حضور مديرعامل سابق سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و نمایندگان اوقاف و امور خیریه و شرکت شهرک‌های صنعتی استان برگزار شد، صورتجلسه‌ای برای حل مشکل زمین شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی امضاء شد.
 
علی جهانگیری اظهار امیدواری کرد با حضور هیأتی از سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این استان و بررسی میدانی از این شهرک، برای حل مشکل این شهرک توافق شود.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان ‌شرقی نیز به خبرنگاران گفت: شهرک صنعتي شهید رجایی جزو شهرک‌های اولیه کشور بوده، به‌طوری که اوایل انقلاب کارهای اجرایی آن شروع و در سال 13۶۳ به بهره برداری رسیده است.
 
سید مرتضی نیرومند اسکویی افزود: هم اکنون در این شهرک صنعتي ۲۶۰ واحد توليدي به بهره برداری رسیده که از این تعداد ۲۳۸ واحد فعال بوده و تمام زیرساخت‌های لازم در این شهرک فراهم است.
 
مدیرعامل شركت "هواسان" نیز به خبرنگاران گفت: توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی، توسعه نرم افزاری واحدهای صنعتی و تولیدی، ایجاد کنسرسیوم‌های صادراتی و ایجاد بازارهای صادراتی از نیازهای واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است.
 
سید باقر شریف زاده با بیان این‌که افزایش سرعت اینترنت از شاخصه‌های توسعه در هر جامعه‌ای است، افزود: شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با مشکل پایین بودن سرعت اینترنت و نبود زیرساخت‌های لازم مواجه هستند و این مشکلات بر فعالیت آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد.
 
وی اضافه كرد: خیلی از واحدها در برخی از شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خط تولید خود را نصب و پروانه بهره برداری نیز اخذ کرده‌اند ولی به دلیل نبود برق نمی‌توانند فعالیت کنند. بنابراین برای فعالیت آن‌ها ایجاد زیرساخت‌های مختلف در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی ضروری است.  
 
مدیرعامل شركت "هواسان" با اشاره به این‌که از سال ۱۳۷۰ در شهرک صنعتی شهید رجایی مشغول فعالیت شده است، ادامه داد: در این واحد صنعتی و تولیدی ۳۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی مشغول فعالیت بوده و در بین آن‌ها افرادی با مدرک دکترا نیز وجود دارد.
 
شريف زاده یادآور شد: محصولات تولیدی این مجموعه شامل کمپرسورهای صنعتی و معدنی، تجهیزات جانبی کمپرسور، تجهیزات هوای فشرده و مخازن استاندارد است که علاوه بر مصرف داخلی، به کشورهای مختلف منطقه از جمله افغانستان، عراق، امارات، ترکیه و ونزوئلا صادر می‌شود. 
 

تاريخ: 1399/11/30  | ساعت: ١٦:٣٠ | شناسه: ١٣٣٩٢ | تعداد نمايش: 306


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 548892

  • بازديدکنندگان امروز : 7301

  • کل بازديدکنندگان : 11836180


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد