×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

برگ زرين ديگري از اقدامات سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ورق خورد:

منطقه ویژه اقتصادی بانه با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداري رسيد

در جريان سفر روز شنبه اسحاق جهانگیری به استان كردستان، منطقه ویژه اقتصادی بانه افتتاح و عملیات اجرایی ۶ واحد تولیدی همزمان به‌صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

منطقه ویژه اقتصادی بانه با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در جريان سفر روز شنبه اسحاق جهانگیری به استان كردستان، منطقه ویژه اقتصادی بانه افتتاح و عملیات اجرایی ۶ واحد تولیدی همزمان به‌صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

ايجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه در سال ۱۳۸۹ به تصويب هيأت وزيران رسيد و عملیات اجرایي آن در سال ۱۳۹۵ در دو فاز ۳۵ و ۵۰ هکتاری در زمینی به مساحت ۸۵ هکتار توسط شركت شهرك‌هاي صنعتي استان كردستان آغاز شد که فاز نخست این منطقه امسال به پایان رسید.

منطقه ویژه اقتصادی بانه در ۱۵ کیلومتری این شهر و در پنج کیلومتری مرز سیرانبند بانه قرار دارد. شهرستان مرزی بانه نيز با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان كردستان واقع است.

منطقه ویژه اقتصادی بانه یکی از طرح‌های پیشران توسعه کردستان است که باعث رونق تجارت با تولید کالاهای صادرات محور، اشتغال و شکوفایی اقتصادی در کردستان می‌شود و زمینه را برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده است.

همجواری این منطقه با مرز سیرانبند بانه و تحولات پیش رو در این مرز با رسمی شده و تردد مسافر زمینه را برای تولید کالاهای صادرات محور فراهم می‌کند و می‌تواند بخش زیادی از نیاز بازار کشور عراق را تأمین کند.

سرمایه گذارانی که در منطقه ویژه اقتصادی بانه سرمایه گذاری می‌کنند، از معافیت‌های مالیاتی و تخفیفات گمرکی برای ورود مواد اولیه برخوردار می‌شوند.

منطقه ویژه اقتصادی بانه فرصت مهمی برای توسعه سرمایه ‌گذاری است
معاون اول رئیس جمهور در نشست مشترك شورای اداری و اقتصاد مقاومتی استان کردستان و آیین افتتاح منطقه ویژه اقتصادی بانه گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه فرصت مهمی برای توسعه سرمایه گذاری است و می‌تواند آغازی برای فعالیت‌های صنعتی دیگری در کردستان باشد.

اسحاق جهانگیری افزود: منطقه‌ ویژه‌ اقتصادی یک دوره طولانی معافیت مالیاتی دارد و از مجموعه‌ای از قوانین و مقرارت مستثنا شده که انگیزه‌ای برای سرمایه گذاری باشد.

وی اضافه كرد: اگر سرمایه‌ گذار برای تولید نیاز به واردات داشته باشد، از معافیت‌های مختلفی برخوردار شده و برای صادارات هم از امتیازاتی برخوردار است که تولید را به‌صرفه می‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این‌که دولت امتیاز ویژه‌اي به سرمایه ‌گذاران ارائه کرده است تا با هدف صادرات بتوانند به‌راحتی به تولید بپردازند، تأکید کرد: برخی از این مناطق ویژه اقتصادی در کشور به یکی از قطب‌های صنعتی تبدیل شده‌اند و هزاران نفر درحال اشتغال هستند.

جهانگيري یادآور شد: امیدواریم منطقه ویژه اقتصادی بانه به چنین قطبی تبدیل و در این راستا امتیازات و معافیت‌هایی که درنظر گرفته شده است، اطلاع رسانی شود.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران هم در این نشست با اشاره به مأموريت‌ها و اقدامات اين سازمان توسعه‌ای اظهار داشت: ۸۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی و ۹ منطقه ویژه اقتصادی در کشور زير نظر اين سازمان است که یکی از آن‌ها منطقه ویژه اقتصادي بانه است.

فتحعلی محمدزاده با بیان این‌که این منطقه ویژه اقتصادی ۸۵ هکتار خواهد بود که در فاز اول ۳۵ هکتار آن به بهره برداری رسیده‌ است، افزود: این منطقه ویژه ۲ هزار فرصت شغلی در فاز اول ایجاد می‌کند و از زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق و فیبر نوزی برخوردار است.

وي اضافه کرد: زمین‌های لازم به ۱۰ متقاضی تحویل شده که تولیدات مختلفی از جمله پوشاک و لوازم خانگی در آن تولید می‌شود.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی بانه با توجه به موقعیت اقلیمی شرایط مناسبی دارد و در هفت کیلومتری مرز سیرانبند قرار دارد که شرایط خوبی برای وارادت و صادرات محسوب می‌شود.

محمدزاده ادامه داد: این منطقه ویژه از معافیت‌های گمرکی و مالیاتی برخوردار است و می‌تواند نقش مؤثری ایفا و برگ زرین دیگری از خدمات دولت است که مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1399/12/02  | ساعت: ١٠:٣٠ | شناسه: ١٣٣٩٨ | تعداد نمايش: 348


خروج




آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 548893

  • بازديدکنندگان امروز : 7312

  • کل بازديدکنندگان : 11836191


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد