×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مطرح كرد:

تقویت زیست بوم فنآوری بنگاه‌های کوچک و متوسط/ بهره برداری از 6 شهرک فنآوری تخصصی در استان‌های مختلف و ایجاد بیش از 5 مرکز نوآوری توسعه خوشه‌های کسب و کار

اصغر مصاحب اظهار داشت: استفاده از فنآوری‌های نوین در صنایع کوچک و متوسط از عوامل اساسی پیشرفت صنعتی و توسعه متوازن در کشورهای توسعه یافته به‌شمار می‌آید و این موضوع نقش انکارناپذیری در بهبود و رشد تولید صنعتی داشته است.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نقش این سازمان در تقویت زیست بوم فنآوری بنگاه‌های کوچک و متوسط را تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اصغر مصاحب در گفت‌وگو با 'شاتا' اظهار داشت: استفاده از فنآوری‌های نوین در صنایع کوچک و متوسط از عوامل اساسی پیشرفت صنعتی و توسعه متوازن در کشورهای توسعه یافته به‌شمار می‌آید و این موضوع نقش انکارناپذیری در بهبود و رشد تولید صنعتی داشته است.

وی با تأکید بر این‌که توسعه اقتصادی بدون توجه به صنایع کوچک و متوسط و به‌ویژه توسعه فنآوری و نوآوری در آن‌ها ممکن نیست، افزود: این صنایع نسبت به حوزه فعالیت‌ خود، موانع و مشکلات مختلفی دارد که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌طور جدی در تلاش برای رفع این موانع است.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: برای انجام این مهم لازم است زیست بوم داشته باشیم که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان متولی ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی و زیست بوم توسعه صنعتی و فنآوري بنگاه‌ها، از سال 1378 ایجاد و توسعه مراکز خدمات فنآوری و کسب و کار و شهرک‌های فنآوری را به‌عنوان یکی از اجزاء آن در دستور کار خود قرار داده است.

مصاحب ادامه داد: ایجاد و بهره برداری از 6 شهرک فنآوری تخصصی در استان‌های مختلف با رویکرد تخصصی، استقرار بیش از 250 مشاور و واحد فنآور و دانش بنیان (مشاوران، مرکز تحقیق و توسعه، آزمایشگاه و واحدهای فنآور تولیدی) و ایجاد و بهره برداری از 37 مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار از جمله اقدامات در این حوزه بوده است.

وی بيان كرد: 3 مرکز خدمات فنآوری و كسب و كار جديد در دست ساخت است و بیش از 600 مشاور و ارائه دهنده خدمات کسب و کار در مراکز مذكور مستقر هستند.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در راستای رونق این بخش در تلاش برای تأمین مالی، انتقال فنآوری برای توسعه صنعتی، تأمین بازار و تقویت کارآفرینی در صنایع کوچک و متوسط هستیم.

مصاحب همچنین به مراکز نوآوری ایجاد شده ذیل برنامه توسعه خوشه‌های کسب و کار اشاره کرد که در تقویت نوآوری و فنآوری در این خوشه‌ها، تا کنون بیش از 5 مرکز نوآوری در سطح کشور ایجاد شده است.

وي در ادامه با اشاره به این‌که در حال حاضر 473 شرکت دانش‌ بنیان تولیدی و صنعتی در داخل شهرک‌های صنعتی و فنآوری كشور فعالیت دارند، افزود:‌ طی چند سال گذشته 970 شرکت مستعد دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شناسایی شد و از طریق خدمات مشاوره‌ای و کلینیکی تلاش کردیم در مسیر دانش‌ بنیانی قرار گیرند.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: با ایجاد و توسعه فن‌ بازارهای منطقه‌ای با همکاری پارک فنآوری پردیس در نیمی از استان‌های کشور (15 استان) متولی فن ‌بازارها هستیم. همچنين 742 نیاز فنآورانه شناسایی و 250 نیاز رفع شده است و از طریق آن‌ها زمینه به‌هم رسانی صاحبان فنآوری و متقاضیان فنآوری در اقصی نقاط کشور فراهم شده است.

مصاحب ادامه داد: تا پایان سال 1398، بیش از 283 محصول دانش ‌بنیان در صنعت از طریق کارگزاران شبکه ملي فن بازار بازاریابی شده است.

وي در ادامه با اشاره به ظرفیت ایجاد شده در سامانه خدمات کلینیکی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نشانی eservice.isipo.ir و امکان بهره‌ مندی صنعتگران از خدمات توسعه کسب و کار در 10گروه اصلی (از جمله توسعه محصول و فنآوری، توسعه بازار، حقوقی، عارضه یابی، آماده سازی بنگاه‌ها برای ورود به صنعت 4 و ...) يادآور شد: امکان شناسایی و رفع نیازهای فنآورانه در تعامل با فنآوران فراهم شده است و بیش از 700 مشاور، ارائه دهنده خدمات کسب و کار مورد تأیید این سازمان در این سامانه آماده ارائه خدمات به واحدهای صنعتی هستند.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان گفت: در سال گذشته يك هزار قرارداد خدمات کلینیکی بین مشاوران این سامانه و واحدهای صنعتی مورد حمایت قرار گرفته است و از ابتدای سال جاری 176 نیاز فنآورانه واحدهای صنعتی از طریق مشاوران توسعه فنآوری شناسایی و مستند سازی و با هدف رفع نیاز در این سامانه بارگذاری شده است.

تاريخ: 1399/06/17  | ساعت: ٠٩:٤٦ | شناسه: ١١٧١٢ | تعداد نمايش: 633


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 666986

  • بازديدکنندگان امروز : 7039

  • کل بازديدکنندگان : 13468668


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد