×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور معاونان وزارتخانه‌هاي "صنعت، معدن و تجارت" و "كشور" انجام شد:

افتتاح يك واحد تولیدی قطعات خودرو و بازديد از 6 واحد توليدي فعال در شهرك صنعتي بزرگ سمنان

محسن صالحي‌نيا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و بابك دين پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور روز سه‌شنبه در جريان این سفر یک روزه با حضور در شهرک صنعتی سمنان، از واحدهای تولیدی "شیمیایی کلران"، "صنعتی سازان"، "الگانت"، "صنایع لاستیکی پارمیدا"، "فروسیلیس ایران" و "عقاب افشان" بازدید و واحد توليدي قطعات خودرو "گيتي تأمين صنعت" را افتتاح ‌کردند.

معاونان وزارتخانه‌هاي "صنعت، معدن و تجارت" و "كشور" در سفر به سمنان، از چند واحد صنعتی بازديد و در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اين استان حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، محسن صالحي‌نيا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و بابك دين پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌اي وزارت کشور روز سه‌شنبه در جريان این سفر یک روزه با حضور در شهرک صنعتی سمنان، از واحدهای تولیدی "شیمیایی کلران"، "صنعتی سازان"، "الگانت"، "صنایع لاستیکی پارمیدا"، "فروسیلیس ایران" و "عقاب افشان" بازدید و واحد توليدي قطعات خودرو "گيتي تأمين صنعت" را افتتاح ‌کردند.

شركت "گیتی تأمین صنعت" كه با سرمایه ‌گذاری ۲۳ میلیارد و ۳۷۱ میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است، سالانه بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه انواع سنسور خودرو توليد خواهد كرد.

اين واحد صنعتی دانش ‌بنیان در زمینی به مساحت چهار هزار و ۶۲۰ مترمربع‌ با زیربنای یک‌ هزار و ۷۴۲ مترمربع در شهرک صنعتی سمنان احداث شده و براي ۸۷ نفر فرصت شغلي فراهم كرده است.

شرکت "شیمیایی کلران"‌ نيز با سرمایه گذاری ۷۶۶ میلیارد ریال و اشتغال ۵۶۴ نفر در شهرک صنعتی سمنان مشغول به فعالیت است.

ظرفیت تولید این واحد صنعتي سالانه ۱۸۱ هزار و ۶۰۰ تن انواع کلر، اسید کلریدریک، هیپو‌ کلریت‌ سدیم، هیپو‌ کلریت‌ کلسیم، سود سوزآور‌ جامد، کلرور‌ کلسیم و سود‌ سوزآور‌ مایع است.

ویژگی شاخص شرکت شیمیایی کلران، فنآوري مورد استفاده در خط تولید، تنوع بالای محصولات تولیدی و دارای پایش لحظه‌ای زیست محیطی است.

این واحد تولیدی سالانه بیش از یک میلیون و ۳۵۵ هزار مترمکعب‌ آب و ۳۷ میلیون و ۶۶۹ هزار مترمکعب گاز مصرف می‌کند.

همچنين گروه "صنعتی سازان" در شهرک صنعتی سمنان با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۸۰ نفر مشغول به فعالیت است.

این واحد صنعتي سالانه بیش از چهار هزار تن و ۲ میلیون انواع قطعات خودرو و مخازن کامپوزیتی‌ CNG توليد مي‌كند.

اهمیت تولیدات گروه‌ صنعتی‌ سازان به جهت فنآوری تولید و جدید بودن محصولات، تکمیل زنجیره تولید و جلوگیری‌ از واردات است.

این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۴۵ هزار مترمربع و زیربنای ۱۷ هزار مترمربع احداث شده و سالانه بیش از چهار هزار مترمکعب‌ آب مصرف می‌کند.

شرکت "الگانت" در شهرک صنعتی سمنان نيز با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۲۲۰ نفر مشغول به فعالیت است.

ظرفیت تولید این واحد صنعتي سالانه بیش از ۱۱ میلیون و 600 هزار مترمربع و ۱۷۰ تن انواع پارچه پرده‌ای، نخ فانتزی و تابندگی نخ است.

اهمیت تولیدات الگانت به جهت فنآوری به‌روز ماشین آلات خط تولید، کیفیت بالای محصولات و داشتن برند معروف جهانی و سطح اشتغالزایی این واحد صنعتی است‌.

این واحد تولیدی سالانه بیش از ۷۵ هزار مترمکعب آب و یک میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌کند.

همچنين شركت "صنایع لاستیکی پارمیدا" واقع در شهرک صنعتی سمنان با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۷۰ نفر مشغول به فعالیت است.

ظرفیت تولید این واحد صنعتي سالانه ۶ هزار و ۸۰۰ تن نوار لاستیک دور در خودرو است.

این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۴۷ هزار مترمربع و با زیربنای ۲۰ هزار مترمربع احداث شده و سالانه بیش از ۲۶ هزار مترمکعب‌ آب و ۱۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌کند.

شرکت "تولیدی صنعتی عقاب ‌افشان" نيز با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۸۶۱ نفر مشغول به فعالیت است.

ظرفیت تولید این واحد صنعتي سالانه ۶ هزار دستگاه اتوبوس یک طبقه، اتوبوس دو تکه و مینی ‌بوس است.

ویژگی شاخص شرکت تولیدی و صنعتی عقاب افشان، عدم وابستگی کشور در ناوگان حمل و نقل مسافر شهری و بین شهری، دانش فنی و اشتغالزایی این واحد صنعتی است.

این کارخانه در زمینی به مساحت ۵۰۰ هزار مترمربع و با زیربنای ۴۴ هزار مترمربع احداث شده و سالانه بیش از هشت هزار مترمکعب‌ آب و ۲ میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌کند.

۶۷۰ واحد صنعتی راکد کشور امسال به چرخه تولید بازگشت
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از چند واحد توليدي در شهرک صنعتی بزرگ سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۶۷۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور از ابتدای سال تا کنون به چرخه تولید بازگشت.

محسن صالحی‌نیا افزود: ۴۶ هزار واحد تولیدی در بخش‌های مختلف فلزي، شیمیایی، غذايي و آشاميدني، كاني غيرفلزي، سلولزي، خدمات، نساجي و برق و الكترونيك در بالغ بر ۸۶۰ شهرک و ناحیه صنعتی كشور مستقر است که بر اساس آمارها حدود ۱۰ هزار از این واحدها راکد است.

وي اضافه كرد: طبق برنامه‌ها تا کنون ۶۷۰ واحد صنعتی از این مجموع احیاء و به چرخه توليد بازگشته است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: احیاء ۳۰ واحد صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان نيز در دستور کار است.

صالحی‌نیا ابراز داشت: از ابتدای سال تا کنون ۱۳ واحد صنعتی استان سمنان احیاء و به چرخه تولید بازگشت.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی کشور تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه واحدهای تولیدی، اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در راستای تأمین مواد اولیه و زیرساخت‌هایی همچون برق و گاز، رفع کمبود نقدینگی و برقراری تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نیازمندی‌های واحدهای تولیدی و صنعتی کشور از جمله استان سمنان جمع بندی شده و در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار می‌گیرد.

صالحي‌نيا افزود: واحدهای تولیدی بازدید شده، با به‌کارگیری نیروهای متخصص توانسته‌اند دانش فنی را توسعه دهند و نیاز داخل را برآورده کنند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از واحدهای تولید و صنعتی با هدف رونق تولید و توسعه اقتصادی خاطرنشان کرد: بنگاه‌های صنعتی کشور نیازمند تأمین بازارهای صادراتی و نیز مصرف داخل هستند که ضرورت دارد برنامه‌ها با توجه به این مسائل اجرا شود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یادآور شد: واردات کالاهای مشابه ساخت داخل یکی از مشکلات اساسی واحدهای صنعتی کشور بود که امروز، این معضل برطرف شد و این پیام خوبی برای فعالان حوزه صنعت و تجارت است.

صالحی‌نیا اضافه كرد: مدیریت واردات و توسعه صادرات و نیز تأمین نقدینگی با توجه به افزایش هزینه‌ها از برنامه‌های مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است. این اتفاق افتاده است، اما برای رسیدن به حد مطلوب نیاز به همکاری و همراهی بانک‌ها و سیاست‌های کلان در ارتباط با بخش‌های مرتبط با تولید است.

وزارتخانه‌های کشور و صمت ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد را بازفعال می‌کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور نيز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احیاء یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی راکد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و فعال ‌سازی معادن مولد و غیرفعال کشور امسال به‌عنوان مأموریت مشترک وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی شد.

بابک دین‌ پرست افزود: این دو وزارتخانه‌ حاکمیتی با نقش حمایتی و  اجرایی در حوزه صنعت و تولید، همکاری و هماهنگی مطلوبی دارند.

وی اضافه کرد: این وزارتخانه‌ها مصمم به اجرایی ‌شدن مأموریت‌های مهم در سال جهش تولید هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور به بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در برنامه امروز اشاره و تصریح کرد: مشکلات واحدهای تولیدی بازدید و معضلات تعدادی از واحدها بررسی شد و مشکلات آن‌ها تا حد امکان مرتفع می‌شود.

دين پرست با بیان این‌که وزارت کشور در ابتدای سال ۳۰ اولویت را در راستای تحقق شعار سال به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد، گفت: هفت تکلیف نیز با هدف احیاء و ساماندهی واحدهای راکد و افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی و تولیدی، پیش از این از سوی وزارت کشور به فرمانداران ابلاغ شد که این سفر نیز با هدف پیگیری این موضوع انجام شده است.

به گفته وی، پیش از این نیز سفر دیگری در همین راستا به استان سمنان انجام شد و در حقیقت سفر دوم برای عملی شدن این هدف گذاری‌هاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با بیان این‌که چهار ماه از ابلاغ سیاست‌های کلی وزارت کشور گذشته است، خاطرنشان کرد: وزارت کشور درحال رصد چگونگی اجرای این سیاست‌هاست و سفرهایی در راستای رصد فعالیت‌ها به استان‌های مختلف انجام می‌شود.

دين پرست با اشاره به نهایی شدن شاخص‌ها برای ارزیابی فعالیت استانداران تا پایان شهریور امسال بيان کرد: این شاخص‌ها به‌طور رسمی ابلاغ شد و به‌زودی عملکرد استانداری‌های سراسر کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

وي با اشاره به اهمیت استانداری‌ها در حوزه اقتصادی یادآور شد: حضور استانداران به‌عنوان رؤسای كارگروه تسهیل و رفع موانع توليد، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نقش مهمی در تحقق برنامه‌های اقتصادی و تحقق شعار سال دارد و وزارت کشور با رصد برنامه استانداری‌ها می‌کوشد به تحقق این برنامه‌ها کمک کند.

استان سمنان یکی از قطب‌های صنعتی و معدنی شرق کشور است و با داشتن حدود یک هزار و ۸۴۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری حدود ۷۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال برای بیش از ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر سهم قابل توجهی در رونق چرخه اقتصادی کشور دارد.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1399/06/25  | ساعت: ١٢:٠٠ | شناسه: ١١٧٨٨ | تعداد نمايش: 904


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 667053

  • بازديدکنندگان امروز : 7252

  • کل بازديدکنندگان : 13468881


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد