×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون اول رئیس جمهور در نشست کارگروه رفع موانع جهش تولید تأكيد كرد:

نظام بانکی سهم مشخصی از تسهیلات را به بخش‌های پیشران اقتصاد اختصاص دهد/ رفع موانع اداری بخش تولید، مسیر جهش بخش تولید را هموار می‌کند

در این نشست که وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزي ایران، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و مشاور اقتصادی رئیس قوه قضائیه نیز حضور داشتند، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از مهمترین موانع و چالش‌های بخش تولید ارائه کرد.

معاون اول رئیس جمهور بر لزوم تمرکز جدی بر موضوع "جهش تولید" در شش ماهه دوم سال جاری از سوی دستگاه‌های اصلی متولی تولید تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اسحاق جهانگیری روز سه‌شنبه در نشست کارگروه رفع موانع جهش تولید، از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، بانک مرکزی و اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزي خواست به‌صورت جدی برای بخش تولید وقت بگذارند و به گونه‌ای مدیریت کنند که شاهد فعال‌تر بودن واحدهای تولیدی و فراوانی کالاهای مورد نیاز مردم در بازار باشیم.

وي افزود: این‌که گفته می‌شود با وجود فشارها و تحریم‌های ظالمانه، اقتصاد کشور همچنان سرپا ایستاده است، به معنای عدم مشکل در اقتصاد و بخش تولید نیست، بلکه سرپا بودن اقتصاد، یعنی با وجود همه فشارها، به فضل الهی واحدهای تولیدی کشور همچنان فعالیت دارند و کالاهای مورد نیاز جامعه در بازارها موجود است.

معاون اول رئیس جمهور اضافه كرد: البته تورم و مشکلات اقتصادی، معیشت مردم را تحت تأثیر قرار داده، اما دولت تمام تلاش خود را به‌کار گرفته تا هم از اشتغال کارگران بخش تولید صیانت شود و هم وضعیت معیشتی مردم بهبود یابد.

جهانگيري همچنین بر ضرورت توجه به بخش‌های پیشران اقتصاد تأکید کرد و گفت: بانک مرکزی سهم مشخصی از تسهیلات را برای بخش‌های پیشران اقتصاد درنظر بگیرد و تسهیلات این بخش‌ها را با اولویت پرداخت کند، چرا که با فعال شدن بخش‌های پیشران اقتصاد، رشته‌های صنعتی متعدد دیگر نیز به حرکت درمی‌آید.

وي با اشاره به گزارش نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص نیازهای ارزی و ریالی بخش تولید تصریح کرد: اگرچه تأمین منابع مالی نقش مهمی در جهش تولید دارد، اما شناسایی و رفع موانع اداری و سازوکارهای دست و پا گیر پیش روی بخش تولید نیز بسیار مهم است و اگر این مسائل برطرف شوند، مسیر تحرک و جهش بخش تولید هموار خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور از بانک مرکزی خواست در کنار تلاش برای تدوین سیاست‌های پولی و اعتباری و صیانت از منابع ارزی کشور، بخش تولید را نیز به‌طور ویژه مورد توجه قرار داده و به دنبال پیشنهادات و راهکارهایی برای تأمین ارز مورد نیاز مواد اولیه بخش تولید باشد و از روش‌های مختلف نظیر تأمین ارز مستقیم در سامانه "نیما" و یا تهاتر و دیگر روش‌ها برای واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی عمل شود.

در این نشست که وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزي ایران، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و مشاور اقتصادی رئیس قوه قضائیه نیز حضور داشتند، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از مهمترین موانع و چالش‌های بخش تولید ارائه کرد.

در این گزارش از تأمین منابع ریالی و ارزی به‌عنوان مهمترین ضرورت بخش تولید در سال جاری یاد شد و پیشنهاداتی نیز برای فعال کردن ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی ارائه شد.

نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین ضمن ارائه گزارشی از برآورد منابع ارزی مورد نیاز حوزه تولید در سال 1399، به تشریح برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای مدیریت واردات و اولویت بندی در تخصیص و تأمین ارز مورد نیاز بخش تولید پرداخت.

@ گزارش تصويري

تاريخ: 1399/07/15  | ساعت: ١٢:٠٦ | شناسه: ١٢٠٠٢ | تعداد نمايش: 567


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 667061

  • بازديدکنندگان امروز : 7312

  • کل بازديدکنندگان : 13468941


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد