×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بندر امام خميني(ره) اعلام كرد:

رفع محدوديت‌هاي خريد صنايع كوچك از بورس كالا/ فعاليت ۴۰۰ واحد صنایع کوچک خوزستان در خوشه كسب و كار و پیمانکاری فرعی نفت، گاز و پتروشيمي

اصغر مصاحب روز شنبه در حاشیه بازدید وزير صنعت، معدن و تجارت از بندر امام خميني(ره) در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برای رونق تولید صنایع کوچک، مدل توسعه‌اي نظام مبادلات پیمانکاری فرعی در اين سازمان پيگيري مي‌شود كه دبیرخانه تخصصي نفت، گاز و پتروشیمی آن در استان خوزستان مستقر است.

عضو هيأت مديره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برای حمایت از صنایع کوچک، توليد مواد اوليه مورد نیاز صنایع بزرگ در قالب پروژه‌های پیمانکاری فرعي به صنایع کوچک سپرده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اصغر مصاحب روز شنبه در حاشیه بازدید وزير صنعت، معدن و تجارت از بندر امام خميني(ره) در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برای رونق تولید صنایع کوچک، مدل توسعه‌اي نظام مبادلات پیمانکاری فرعی در اين سازمان پيگيري مي‌شود كه دبیرخانه تخصصي نفت، گاز و پتروشیمی آن در استان خوزستان مستقر است.

وي افزود: ايجاد پیوند بين صنایع کوچک و بزرگ كه از طريق نظام مبادلات پیمانکاری فرعی و خوشه‌هاي كسب و كار تحقق مي‌يابد، نمونه بارزی از نهضت ساخت داخل است كه در نتيجه آن، توليدات صنايع کوچک و متوسط كشور متحول و رقابت پذير خواهند شد.

عضو هيأت مديره و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: در حال حاضر ۴۰۰ واحد صنایع کوچک خوزستان در خوشه كسب و كار و پیمانکاری فرعی نفت، گاز و پتروشيمي اين استان عضويت دارند و از اين طريق پيمانكاري ساخت و توليد تجهیزات براي صنايع بزرگ نفت و گاز را انجام مي‌دهند.

مصاحب در بخش ديگر سخنان خود اعلام كرد: با پیگیری‌هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت با بورس کالا انجام داده است، صنایع کوچک مي‌توانند با توجه به محدودیت‌های موجود، خرید سه ماهه را به‌صورت یکجا و ماهانه انجام دهند، چون ميزان خرید صنایع کوچک با بزرگ متفاوت است و این مشکل همواره در سطح بنگاه‌های کوچک و متوسط وجود دارد.

وي ادامه داد: در دو هفته اخیر نيز تلاش شد که نظام توزیع و عرضه به‌صورت متوازن انجام شود و رقابت پذیری صحیحی صورت پذیرد، به‌طوري كه شاهد هستيم محصولات پتروشیمی عرضه شده در بورس نسبت به گذشته با کاهش قیمت همراه شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به استان هرمزگان، عصر روز شنبه در رأس هیأتی به منظور بررسي روند واردات و ترخیص کالا‌های اساسی و نهاده‌های دامی، از مجتمع بندری بندر امام خمینی(ره) در شهرستان ماهشهر استان خوزستان بازديد كرد.

علیرضا رزم حسینی را در اين سفر، سعيد عمراني معاون قضايي دادستان كل كشور و عضو قرارگاه جهش توليد، اصغر مصاحب عضو هيأت مديره و سرپرست سازمان صنايع كوچك و شهرك‌های صنعتی ايران، عباس قبادي معاون بازرگاني داخلي، عباس تابش معاون وزير و مديرعامل سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان و غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان همراهي مي‌كنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1399/08/24  | ساعت: ١٨:٤٠ | شناسه: ١٢٢٩٥ | تعداد نمايش: 904


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 667058

  • بازديدکنندگان امروز : 7298

  • کل بازديدکنندگان : 13468927


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد