×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در یکصد و نهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كشور عنوان شد:

فعال ‌سازی يك هزار و ۴۲۰ واحد تولیدی راکد با ۲۴ هزار نفر فرصت شغلي در شهرك‌هاي صنعتي كشور/ تعیین تکلیف واحد‌های توليدي تحت تملک شبکه بانکی در شهرک‌های صنعتی

علیرضا رزم حسینی شامگاه چهارشنبه در یکصد و نهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات مؤثر انجام شده در اين ستاد افزود: خوشبختانه کارنامه عملکرد ستاد رضایتبخش بوده است و به‌ویژه فعالیت‌هایی که در سطح استان‌ها انجام شده، قابل تقدیر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به همکاری همه بخش‌ها و دستگاه‌ها در راستای توسعه تولید در كشور گفت: با پیگیری ستاد تسهیل و رفع موانع توليد، تنها در شهرک‌های صنعتی با فعال ‌سازی يك هزار و ۴۲۰ واحد تولیدی راکد، فرصت اشتغال برای ۲۴ هزار نفر ایجاد شد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علیرضا رزم حسینی شامگاه چهارشنبه در یکصد و نهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات مؤثر انجام شده در اين ستاد افزود: خوشبختانه کارنامه عملکرد ستاد رضایتبخش بوده است و به‌ویژه فعالیت‌هایی که در سطح استان‌ها انجام شده، قابل تقدیر است.
 
وي جایگاه و مسئولیت ستاد را در شرایطی که کشور تحت فشار تحریم‌‌هاست، بسیار حساس توصیف و اضافه کرد: حکومت در این شرایط، تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را در راستای حمایت و پشتیبانی از تولید، وظیفه خود دانست و خوشبختانه در حال حاضر کشور شاهد رشد قابل ملاحظه تولید در ۲۹ رشته صنعتی است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با استناد به بازدیدهای میدانی در سطح ملی، به رشد تولید در بخش‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: واحد‌های تولیدی کشور در صنایع مختلف مانند لوازم خانگی، قطعه سازی خودرو، مواد شوینده و بهداشتی، کاشی و سرامیک، مواد غذایی، فلزات، نساجی و پوشاک به‌صورت چند شیفت مشغول فعالیت هستند که حاکی از رونق تولید در کشور است.
 
رزم ‌حسینی اقدامات ستاد تسهیل، پشتیبانی دولت و کمک و همراهی سایر دستگاه‌ها را موجب ایجاد دلگرمی در بخش تولید و همچنین برگشت پویایی و تحرک در واحد‌های تولیدی دانست.
 
وي برگشت يك هزار و ۴۲۰ واحد تولیدی راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی را نتیجه پیگیری‌های ستاد تسهیل دانست و تصریح کرد: با برگشت این واحدها به چرخه تولید، فرصت اشتغال برای ۲۴ هزار نفر ایجاد شد و این دستاورد نتیجه پیگیری‌های ستاد تسهیل در سطح ملی و استانی بوده است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود ظرفیت قانونی ستاد تسهیل را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: ما در ستاد تسهیل به دنبال تقویت و توسعه تولید در چارچوب قوانین در کنار حفظ حقوق عمومی هستیم و خوشبختانه در این مسیر مجلس شورای اسلامی نیز همکاری خوبی با ستاد دارد.
 
رزم‌ حسینی در ادامه به حمایت قوه قضائيه در حمایت از تولید اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات دستگاه قضا، در این زمینه جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی به بهانه ارتکاب تخلف توسط مدیران آن واحدهاست؛ به این معنا که اگر مدیر واحد تولیدی مرتکب انجام تخلفی شود، بدون تعطیل شدن واحد تولیدی، روند رسیدگی به پرونده انجام خواهد شد.
 
وی سیاست‌های صادراتی وزارت صنعت، معدن و تجارت را در حوزه تولید مؤثر اعلام و اضافه کرد: سامانه تجارت و موضوع واردات در مقابل صادرات یکی از اقدامات خوب اين وزارتخانه بود که موجب ثبت سفارش ۸ میلیارد یورویی و رفع تعهد ارزی بسیاری از وارد کنندگان شد که در حوزه تولید نیز آثار مثبتی داشت.
 
تعیین تکلیف واحد‌های توليدي تحت تملک شبکه بانکی در شهرک‌های صنعتی 
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور نيز در اين نشست با اشاره به همکاری خوب وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی در حمایت از واحد‌های تولیدی گفت: يك هزار و ۶۴۴ واحد تولیدی در کشور تحت تملک ۱۰ بانک و مؤسسه اعتباری غیربانکی هستند.
 
بابک دین ‌پرست افزود: از مجموع ۳۲ بانک و مؤسسه اعتباری غیربانکی در کشور، آمار تملك مربوط به هشت بانک و مؤسسه اعتباری غیربانکی هنوز مشخص نشده است. تعداد ۱۴ بانک و مؤسسه اعتباری هم اعلام کرده‌اند که هیچ واحد تولیدی تحت تملک ندارند.
 
وي سهم واحدهای صنعتی تحت تملک شبکه بانکی را يك هزار و ۳۹۲ واحد عنوان و اضافه کرد: بانک مرکزی متعهد شده است تا ظرف مدت یک هفته آمار مربوط به هشت بانک و مؤسسه اعتباری باقی ‌مانده را نیز اعلام کند.
 
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور همچنين ابلاغ دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد مؤسسات اعتباری را از دیگر موضوعات مطرح شده در یکصد و نهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اعلام کرد.
 
دين پرست به واحد‌های توليدي مستقر در شهرک‌های صنعتی که تحت تملک شبکه بانکی قرار دارند نیز اشاره كرد و ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده و همکاری خوب بین وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران، تفاهم ‌نامه‌ای بین مقامات ذیربط به امضاء رسید و با ابلاغیه و دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، این موضوع به سرعت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
 
وی در ادامه به موضوع تفویض اختیارات لازم از سوی شورای عالی معادن به استان‌ها اشاره کرد و با استناد به توضیحات معاونت امور معادن و صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بخشی از اختیارات به استان‌ها واگذار شده و درخواست استان‌ها برای تفویض بیشتر اختیارات نيز درحال بررسی است.
 
قائم ‌مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور از تدوین چندین‌ بخشنامه توسط سازمان امور مالیاتی در راستای حمایت از واحد‌های تولیدی نيز خبر داد و اظهار داشت: در مهلت زمانی بین اولین تشخیص مالیاتی تا زمان قطعیت، معمولاً مشکلاتی برای واحد‌های تولیدی ایجاد می‌شود که اخبار و گزارشات خوبی توسط سازمان امور مالیاتی در نشست مطرح شد. با توجه به ابلاغیه‌های خوبی که سران قوا در دو هفته قبل داشتند و همچنین بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هاي تدوین شده در سازمان امور مالیاتی، بخش زیادی از مشکلات واحد‌های تولیدی در حوزه مالیاتی حل و فصل خواهد شد.
 
علي رسوليان معاون وزير و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران نيز در اين نشست، تعداد واحد‌های تولیدی تملک شده مستقر در شهرک‌ها و نواحي صنعتي كشور را يك هزار و ۷۱۰ واحد اعلام كرد که در اختیار ۱۱ بانک می‌باشد.
 

تاريخ: 1399/12/14  | ساعت: ٠٨:٤٥ | شناسه: ١٣٥٢٣ | تعداد نمايش: 180


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 550665

  • بازديدکنندگان امروز : 650

  • کل بازديدکنندگان : 11863179


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد