×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

احیاء ۱۵۵۷ واحد توليدي راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور در سال 1399

علی رسولیان در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرگزاري ایرنا با اشاره به آمار حدود ۱۸ درصدی واحدهای غیرفعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی افزود: پارسال احیاء و فعال‌ سازی یک‌ هزار و ۵۰۰ واحد راکد موجود در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور پیش‌بینی شده بود، اما در نهایت یک‌ هزار و ۵۵۷ واحد احیاء شدند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از احیاء یک‌ هزار و ۵۵۷ واحد توليدي راکد مستقر در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور در طول سال 1399 خبر داد که حدود چهار درصد بیش از برنامه تعیین‌ شده در این زمینه بود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز شنبه در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرگزاري ایرنا با اشاره به آمار حدود ۱۸ درصدی واحدهای غیرفعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی افزود: پارسال احیاء و فعال‌ سازی یک‌ هزار و ۵۰۰ واحد راکد موجود در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور پیش‌بینی شده بود، اما در نهایت یک‌ هزار و ۵۵۷ واحد احیاء شدند.

وی اضافه كرد: حاصل این اتفاق انجام چهار هزار و ۶۱۱ میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری جدید در این واحدها و ایجاد ۲۵ هزار و ۹۸۸ شغل جدید در آن‌ها بود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: برای سال ۱۴۰۰ نیز احیاء یک‌ هزار و ۶۰۰ واحد در مجموعه شهرک‌های صنعتی و همچنین ۸۰۰ واحد دیگر در خارج از این مجموعه را در دستور کار داریم که دومی، امسال از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به این سازمان محول شده است.

به گفته رسوليان، آمارها حاکی است كه مشکل ۵۶ درصد واحدهای یاد شده، کمبود نقدینگی و تأمین مالی است و علاوه بر آن، نبود بازار، اختلاف شرکاء، تأمین مواد اولیه، مشکلات قضایی و زیرساختی، مالیات و تأمین اجتماعی، سایر مشکلات عمده را تشکیل می‌دهد.

وی بيان كرد: مشاوران این سازمان در قالب کلینیک‌های کسب‌ و کار در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور مستقر هستند و مشکلات واحدهای یاد شده را در كارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها مطرح می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بدیهی است که واحدهایی که مشکل تأمین نقدینگی دارند، در ادامه به بانک‌ها معرفی می‌شوند. همچنین این سازمان با همكاري صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك، به ارائه ضمانت‌ نامه به واحدهایی که نیازمند ضمانت‌ نامه بانکی باشند اقدام می‌کند.

رسولیان افزود: برای سایر واحدهایی که با مشکلات قضایی، مالیاتی، تأمین اجتماعی و ... مواجه‌اند نیز در كارگروه‌های تسهیل و رفع موانع توليد استانی تصمیم‌ گیری شده و راهکار مقتضی ارائه می‌شود.

وي اضافه کرد: در زمینه تأمین مالی مورد نیاز واحدها، امسال پنج هزار میلیارد تومان نیز در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران قرار داده شده تا به واحدهای نیازمند کمک کند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با داشتن ۸۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، ۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۰ هزار و ۷۴ قرارداد منعقده و بهره‌ برداری از ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۷۸ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۴۱ هزار و ۵۵۸ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

تاريخ: 1400/01/21  | ساعت: ٠٧:٥٥ | شناسه: ١٣٧٧١ | تعداد نمايش: 154


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 572317

  • بازديدکنندگان امروز : 1125

  • کل بازديدکنندگان : 12092125


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد