×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت در آيين رونمایی از طرح مانع زدایی و حمایت یکپارچه از تولید بانک صادرات ایران عنوان كرد:

سال گذشته وضعیت صنعت و معدن با رشد در همه ابعاد همراه بود/ 100 هزار شغل جديد با همكاري نظام بانكي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور ایجاد مي‌شود

علی رسولیان گفت: در سال گذشته با وجود بیماری کرونا، تحریم‌ و فشارهایی که از سوی برخی از کشورها وجود داشت تا اقتصاد کشور با مشکل روبه‌رو شود، جواز تأسيس و پروانه بهره برداری واحدهاي صنعتی در سطح کشور از رشد مناسبی برخوردار بود.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت گفت: در سال گذشته با وجود بیماری کرونا، تحریم‌ و فشارهایی که از سوی برخی از کشورها وجود داشت تا اقتصاد کشور با مشکل روبه‌رو شود، جواز تأسيس و پروانه بهره برداری واحدهاي صنعتی در سطح کشور از رشد مناسبی برخوردار بود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز دوشنبه با بيان اين مطلب در آيين رونمایی از طرح مانع زدایی و حمایت یکپارچه از تولید بانک صادرات ایران (محیا)، به رشد 30 درصدی اشتغال ناشي از صدور پروانه‌های بهره برداری در بخش صنعت و معدن كشور نيز اشاره کرد و افزود: این امر نشان می‌دهد که سال گذشته وضعیت صنعت و معدن با رشد در همه ابعاد همراه بوده است.

وي افزایش نرخ ارز، محدودیت واردات کالا و سیاست‌های اتخاذ شده در این زمینه را از جمله دلایل رشد صدور پروانه‌های بهره‌برداری و اشتغال صنعتي در كشور اعلام كرد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: همچنين سال گذشته با بیش از 83 درصد رشد، شاهد انعقاد بيش از 10 هزار و 600 قرارداد واگذاری زمین در گستره‌اي بالغ بر 4 هزار و 500 هکتار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بوده‌ايم كه اين امر نيز از استقبال سرمايه گذاران و كارآفرينان براي حضور در عرصه صنعت و توليد حكايت دارد.

رسوليان ادامه داد: امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به تعيين شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، از همان ابتدا و درپي اقدامات سال گذشته نسبت به شناسایی موانع توليد در بخش‌هاي درون سازماني و فراسازمانی اقدام نموده‌ است كه امیدواریم با کمک و پشتیبانی‌های تمامي اركان دولت و مجلس شورای اسلامی، مصوبات لازم برای رفع موانع تولید در كشور صورت بگیرد.

وی یکی از مهم‌ترین اولويت‌‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران را تعیین تکلیف وضعیت واحدهای صنعتي راکد اعلام كرد و اظهار داشت: سال گذشته احیاء يك هزار و 500 واحد توليدي راکد در دستور کار اين سازمان قرار گرفت. از این رو 900 مشاور از بخش‌های خصوصی و دانشگاهی در 28 کلینیک عارضه يابي كسب و كار مستقر شدند که با رصد و ارزیابی آن‌ها مشخص شد 59 درصد از واحدها مشکل نقدینگی دارند که با کمک بانک‌ها يك هزار و 557 واحد راکد وارد چرخه تولید شدند و 25 هزار و 988 شغل جدید هم ایجاد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت بيان كرد: همچنین در سال گذشته 4 هزار و 611 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در شهرك‌ها و نواحي صنعتي سراسر كشور انجام شد که امیدواریم با اجرای برنامه‌های تهیه شده بتوانيم امسال يك هزار و 600 واحد راكد را در شهرک‌های صنعتی و 800 واحد را در خارج از شهرک‌های صنعتی با کمک بانک‌ها شناسایی و به مدار توليد بازگردانيم.

رسولیان در ادامه رسيدگي به وضعيت واحدهای تملیکی را نیز از جمله برنامه‌هاي مهم سازمان متبوع خود عنوان کرد و افزود: يك هزار و 710 واحد تملیک شده بانک‌ها در سطح كشور شناسایی شده است که 400 واحد راه اندازی شده و در سال جاري نيز لازم است در این زمینه کمک‌های لازم به‌ویژه برای افرادی که صاحب تولید هستند انجام شود.

وي ایجاد 100 هزار شغل جديد در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور با همكاري نظام بانكي را از ديگر برنامه‌های این سازمان اعلام و اضافه کرد: این برنامه امسال برای واحدهای صنعتي راکد، واحدهای تملیکی، افزایش ظرفیت تولید و پروانه‌های بهره برداری جدید پیش‌‌بینی شده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: بر اساس شناسایی‌های صورت گرفته 9 هزار طرح در دست ساخت و ساز وجود دارد که بالای 60 درصد سرمایه آن‌ها متعلق به بخش خصوصی است که اگر بتوانیم با کمک بانک‌ها این تعداد را به مرحله بهره برداری برسانیم، 180 هزار شغل جدید در این بخش در کشور ایجاد مي‌شود.

رسولیان همچنين تهيه بسته‌های تشويقي، از جمله تسهیلات و مشوق‌هاي ویژه برای سرمايه گذاراني که تولید خود را زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برسانند، تفويض اختيار بيشتر به هيأت مديره شركت‌هاي استاني تابعه، اعطاي مشوق‌ 10 درصدي، واگذاري زمين بدون انجام فرآیند مزایده و تأمین مالی حداقل يك هزار سوله کوچک براي استقرار شرکت‌های دانش بنیان در شهرك‌هاي صنعتي را از جمله برنامه‌هاي مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال پشتيباني و مانع زدايي از توليد عنوان كرد.

وي در بخش ديگر سخنان خود با بیان این‌که در گذشته ما دو مشکل جدی در کشور داشتیم که یکی مؤسسه مالی اعتباری میزان با 970 هزار سپرده گذار و دیگری مجموعه پدیده شاندیز با 123 هزار سرمایه گذار و سهامدار بود يادآور شد: اين معضل با حمایت و ورود جدی بانک صادرات ایران بدون این‌که هزینه‌ای بر دولت تحمیل شود، مدیریت شد.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت همچنين با اشاره به اين‌كه در سال‌های گذشته هم این بانک نقش مؤثری در صنعت خودروسازی و قطعه سازی در استان خراسان رضوی داشت، اظهار امیدواري كرد با اجرای مانع زدایی و حمایت یکپارچه از تولید در بانک صادرات ایران نیز شاهد موفقیت و رفع بخشی از مشکلات اقتصادی کشور باشیم.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/01/23  | ساعت: ١٨:١٩ | شناسه: ١٣٧٩٧ | تعداد نمايش: 133


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 572325

  • بازديدکنندگان امروز : 1161

  • کل بازديدکنندگان : 12092161


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد