×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در شهرك صنعتي عباس آباد عنوان كرد:

مهمترین راه‌ توسعه فعالیت‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی، مشارکت بخش خصوصی است/ ايجاد شهرک صنعتي توسط بخش خصوصي به دولت پيشنهاد شد

علی رسولیان روز يكشنبه با حضور در شهرک صنعتی عباس آباد شهرستان پاكدشت استان تهران، ضمن بازديد از تأسيسات و امكانات زيربنايي و نشست مشترك با اعضاي هيأت مديره شركت خدماتي اين شهرك صنعتي، از واحدهاي توليدي "کارا الترونیک مبنا" و "نفت و گاز سرو" بازديد كرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از دو واحد توليدي فعال در شهرک صنعتی عباس آباد بازدید كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز يكشنبه با حضور در شهرک صنعتی عباس آباد شهرستان پاكدشت استان تهران، ضمن بازديد از تأسيسات و امكانات زيربنايي و نشست مشترك با اعضاي هيأت مديره شركت خدماتي اين شهرك صنعتي، از واحدهاي توليدي "کارا الترونیک مبنا" و "نفت و گاز سرو" بازديد كرد.

وي در بازديد از خط توليد و بخش‌های مختلف اين واحدهاي صنعتي، به گفت‌وگو با مديران و كارگران اين صنايع پرداخت و از نزدیک در جریان مسائل و مشكلات، توانمندي‌ها و روند تولید در آن‌ها قرار گرفت.

واحد صنعتی "کارا الکترونیک مبنا" كه با سرمایه گذاری بالغ‌ بر 2500 میلیارد ريال در شهرك صنعتي عباس آباد احداث و درحال بهره‌برداري مي‌باشد، ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار مترمربع برد الکترونیکی در سال را دارد و براي 120 نفر به‌صورت مستقیم فرصت شغلي فراهم كرده است.

واحد صنعتی "نفت و گاز سرو" نيز با سرمایه گذاری بالغ‌ بر 1300 میلیارد ريال، ظرفیت تولید 2 هزار تن انواع کاتالیست صنایع پتروشیمی، نفت و گاز در سال و اشتغالزايي براي 450 نفر به‌صورت مستقیم در شهرک صنعتی عباس آباد مشغول به فعالیت می‌باشد.

محوریت دادن به بخش خصوصی، باعث رشد و توسعه فعالیت‌های تولیدی و اشتغال می‌شود
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست با اعضاي هيأت مديره شركت خدماتي شهرك صنعتي عباس آباد گفت: سال گذشته با تلاش مسئولان، يك هزار و ۵۵۷ واحد توليدي راکد و نیمه راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به چرخه تولید بازگشت.

علی رسولیان افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای فعالیت شرکت‌های دانش ‌بنیان و استفاده از انرژی‌های نو و خورشیدی در شهرک‌های صنعتی مشوق‌هایی را درنظر گرفته تا بتوان به‌واسطه آن، زمینه استقرار صنایع در این اماکن فراهم شود.

وی یکی از مهمترین راه‌های توسعه فعالیت‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی را مشارکت بخش خصوصی دانست و اضافه كرد: پیشنهاد ویژه‌ای از طریق وزیر صنعت، معدن و تجارت به هیأت دولت ارائه شده تا طی آن، بخش خصوصی با فراق بال بیشتری وارد میدان شده و کارها را مدیریت کند.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: با برون سپاری کارها به بخش خصوصی و ایجاد شهرک‌های صنفی و کارگاهی نزدیک مناطق شهری می‌توان بسیاری از مشکلات تولید کنندگان را برطرف کرد.

رسولیان تصريح كرد: محوریت دادن به بخش خصوصی، باعث رشد و توسعه فعالیت‌های تولیدی و اشتغال می‌شود. این‌که امروز شهرک صنعتی عباس‌ آباد با کمبود نیروی کار مواجه است نشان می‌دهد که اغلب افراد به کار دولتی دل خوش‌ کرده‌اند، در صورتی که بخش خصوصی، اشتغال مولد ایجاد می‌کند و هیچ‌گاه سربار دولت نخواهد بود.

وي اظهار داشت: با وجود آن‌که ما متولی شهرک‌های صنعتی هستیم، ولی برای توسعه فعالیت‌های تولیدی از دولت درخواست کرده‌ایم که هزینه‌های مربوط به تغییر کاربری اراضی توسط بخش خصوصی رایگان شود تا آنان بتوانند با ورود به میدان، خود شهرک صنعتی ایجاد کرده و به تولید و اشتغال رونق بخشند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: با توجه به لزوم تصمیم گیری سریع و قاطع، اختیارات لازم را به شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها تفویض کرده‌ایم و درخواست دارم تا این اختیارات به مدیران شهرک‌ها واگذار شود تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود.

رسولیان اضافه كرد: سال گذشته صنعت کشور از وضعیت بسیار خوبی برخوردار بود و بر اساس آمار، میزان واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی نسبت به سال قبل، ۸۳ درصد رشد داشت و صنایع راه‌ اندازی شده ۳۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کردند.

وی با توجه به لزوم تأمین برق مورد نیاز واحدهاي تولیدی يادآور شد: بر اساس تفاهم نامه‌ای که با وزارت نیرو به امضاء خواهد رسید، شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها در امر ایجاد پست‌های برق مشارکت خواهند داشت و تلاش می‌شود تا با تأمین ۳۰ درصد از هزینه‌ها از طریق منابع داخلی، برق مورد نیاز صنایع تأمین شود.

۱۵۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام در شهرک‌های صنعتی تهران راه ‌اندازی می‌شود
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران نيز در اين نشست گفت: تا پایان امسال، يك هزار و ۵۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام افتتاح و به بهره‌ برداری می‌رسد.

صابر پرنیان افزود: در حال حاضر ۳ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام در استان تهران وجود دارد که با هدف گذاری صورت گرفته، تا پایان امسال يك هزار و ۵۰۰ طرح بهره‌ برداری و به افتتاح می‌رسد.

وی اضافه كرد: برازنده کشور و نظام نیست که واحدی برای توسعه فعالیت و ارائه خدمات در تأمین انرژی اولیه مشکل داشته باشد؛ لذا در حوزه آب و برق از شرکت‌های خدمات رسان آب و برق و وزارت نیرو درخواست داریم تا در کنار واحدهای صنعتی پای کار باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران ادامه داد: در تلاشیم تا ۶ پست برق ۶۳ کیلوولت که از سال گذشته کارهای اولیه آن انجام شده، تا پایان امسال احداث شود تا مشکلات تأمین برق شهرک‌های صنعتی استان تهران برای همیشه حل شود.

پرنیان با اشاره به این‌که در شهرک صنعتی عباس آباد حدود ۵۰ واحد با مشکل تأمین برق مواجه هستند، بيان كرد: در حوزه شهرک‌ صنعتی عباس آباد و به منظور رفع مشکل برق، تأمین ۲۰ مگاوات قول داده شده تا واحدهایی که به برق نیاز دارند، به چرخه تولید برگردند که البته برای تحقق این مهم، سازمان برنامه و بودجه نیز تأمین یک سوم هزینه را تقبل کرده است.

وی اظهار داشت: برای تأمین ۵۴۰ مگاوات برق شهرک‌های صنعتی استان تهران با شرکت برق منطقه‌ای نيز تفاهم‌ نامه منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران افزود: در سال‌های اخیر بسیاری از واحدهای صنعتی به علت کمبود برق نتوانستند کار خود را توسعه دهند و این امر به هیچ عنوان قابل قبول نیست که واحد صنعتی به علت مشکلات و کمبود آب و برق نتواند فعالیت تولیدی خود را توسعه دهد.

پرنیان با بیان این‌که در سال گذشته اقدامات خوبی در زمینه رفع مشکلات واحدهای صنعتی صورت گرفته است، اضافه کرد: از مجلس شورای اسلامی و دولت این درخواست را داریم که اختصاص یک درصد اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده سهم شهرک‌های صنعتی که سال‌ها اجرایی نشده را به جریان بیاندازند تا بتوانیم زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع در شهرک‌های صنعتی را تکمیل کنیم.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين در جريان بازديد دوره‌اي از شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان تهران، از پروژه‌های عمرانی و آخرين وضعيت تملك اراضي و احداث شهرک صنعتی خاوران نيز بازدید کرد.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/01/29  | ساعت: ١٨:٤٠ | شناسه: ١٣٨٣٤ | تعداد نمايش: 163

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 572332

  • بازديدکنندگان امروز : 1228

  • کل بازديدکنندگان : 12092228


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد