×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

رئیس جمهور پس از رأی اعتماد هیأت دولت به ۳ استاندار جدید تأكيد كرد:

حدود ۴۰ درصد ظرفیت تولید کشور معطل است که باید با اقدام جهادی راه‌ اندازی و فعال شود/ راه‌ اندازی کارگاه‌های کوچک و زودبازده می‌تواند یک مجموعه عظیم را به کار اندازد/ اهمیت حمایت قانونی، حقوقی، قضایی و مالی از کارآفرینان و سرمایه‌ گذاران در استان‌ها

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي روز چهارشنبه در نشست هيأت دولت كه با رأی اعتماد به استانداران منتخب لرستان، فارس و زنجان همراه بود، با تأکید بر تلاش برای گره ‌گشایی از زندگی مردم این استان‌ها و رقم زدن فصل نوینی از خدمت‌ رسانی اظهار داشت: خدمتگزاری به مردم توفیق الهی است که باید آن را قدر دانست.

رئیس جمهور گفت: در سطح کشور حدود ۴۰ درصد از ظرفیت‌های تولید معطل است که با اقدام جهادی و انقلابی می‌تواند راه‌ اندازی و فعال شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي روز چهارشنبه در نشست هيأت دولت كه با رأی اعتماد به استانداران منتخب لرستان، فارس و زنجان همراه بود، با تأکید بر تلاش برای گره ‌گشایی از زندگی مردم این استان‌ها و رقم زدن فصل نوینی از خدمت‌ رسانی اظهار داشت: خدمتگزاری به مردم توفیق الهی است که باید آن را قدر دانست.

وي افزود: در انجام امور و مسئولیت‌ها مهم این است که آثار سیاست‌های نظام و برنامه‌های دولت توسط استانداران در استان‌ها آشکار و نمایان شود و استانداران به‌عنوان نماینده عالی دولت، نقش بسیار مهمی در اجرای سیاست‌ها و پیگیری امور دارند.

رئیس جمهور اضافه كرد: به‌طور طبیعی موانعی در مسائل نیروی انسانی، بودجه و اعتبارات در استان‌ها وجود دارد که با درایت و توکل به خداوند باید این موانع برداشته شود.

رئیسی با اشاره به لزوم احیاء همه ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی استان‌ها ادامه داد: بر اساس آمار، در سطح کشور حدود ۴۰ درصد از ظرفیت‌های تولید معطل است که با اقدام جهادی و انقلابی می‌تواند راه ‌اندازی و فعال شود.

وي با اشاره به بازدید از چند کارخانه و مجموعه کشت و صنعت غیرفعال در استان‌هاي زنجان و لرستان، و اقدامات مقدماتی انجام شده برای راه‌ اندازی این مجموعه‌ها تصريح كرد: با مدیریت خوب و برخی اقدامات سریع،‌ می‌توان یک مجموعه کشت و صنعت عظیم را فعال کرد، به‌نحوی که زمینه اشتغال و تولید و افزایش بهره‌وری در آن ایجاد شود. از این گونه موارد در استان‌ها وجود دارد که باید برای فعال کردن آن‌ها اقدام شود.

رئیس جمهور گفت: راه‌ اندازی کارگاه‌های کوچک و زودبازده نیز بسیار اهمیت دارد، زیرا می‌تواند یک مجموعه عظیم را به کار اندازد.

رئیسي افزود: هنر دولت در این است که از ظرفیت عظیم مردمی در بسیاری از مسائل کمک بگیرد. امروز مردم احساس مسئولیت و مشارکت خوبی دارند و  برای مشارکت در رفع مشکلات آماده‌اند.

وي با تأکید بر اهمیت توجه به ظرفیت‌های فرهنگی در استان‌ها، از استانداران خواست به ظرفیت‌های علما و حوزویان، دانشگاهیان، مجموعه فرهیختگان و جوانان انقلابی و جهادی در استان‌ها توجه ویژه کنند.

رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر توجه خاص و جدی به روستا اضافه كرد: اگر روستاها آباد شود، یقین بدانید مهاجرت به شهرها کمتر خواهد شد، و اگر مشکلات کشاورزی کاهش یافت، حاشیه ‌نشینی نیز بسیار کاهش می‌یابد و کشاورزان عزیز در زنجان، لرستان و فارس بسیار علاقه‌مند هستند روستاها به‌نحوی آباد شود که مجبور نشوند در حاشیه شهرها ساکن شوند.

رئیسی با اشاره به اهمیت حمایت قانونی، حقوقی، قضایی و مالی از کارآفرینان و سرمایه‌ گذاران در استان‌ها ادامه داد: اگر منابع بانکی برای ارائه تسهیلات در استان وجود دارد، باید کارآفرین و سرمایه‌ گذار در اولویت باشد و از آن‌ها حمایت شود.

وي یکی از وظایف دولت در خصوصی ‌سازی را توانمند سازی بخش خصوصی دانست و تأكيد كرد: مدیران دولت نباید واحدهای اقتصادی را پس از خصوصی ‌سازی رها کنند، بلکه باید در کنار آن‌ها باشند و با حمایت و نظارت، کاری کنند بخش خصوصی بتواند کار را با موفقیت اداره کند.

تاريخ: 1400/07/07  | ساعت: ١٣:٢٣ | شناسه: ١٥٢١٤ | تعداد نمايش: 136


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 725828

  • بازديدکنندگان امروز : 1099

  • کل بازديدکنندگان : 14104661


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد